Share

Apartament Central Park, 54m2, Gdańsk

Apartament Central Park, 54m2, Gdańsk

Apartament na Gdańskiej Morenie jest nie wielkim, jednoprzestrzennym mieszkaniem o powierzchni 54m2. Został zaprojektowany dla singielki, w wieku poniżej 30 lat, która chciała połączyć meble w stylu kolonialnym, ze stylem nowoczesnym.

Wyjątkową cechą mini loftu jest zastosowanie jednego typu posadzki na całej powierzchni. Tak więc włoski gres o formacie 90x90cm wypełnia nam hol, kuchnie, salon, przestrzeń sypialni oraz łazienkę. Tą ostatnią dekoruje także na ścianach na pełną wysokość pomieszczenia. Gres ten jest świetnego gatunku, a kolor beżowy w połysku powiększa wizualnie wnętrze i jednocześnie jest łatwy w utrzymaniu czystości.

W łazience zastosowano czarne akcenty armatury, oraz murowaną kabinę prysznicową z zamontowaną taflą ze szkła bezpiecznego. Umywalka jest dużą bryłą z marmuru (70x40cm) i idealnie pasuje do kafli na ścianach. Łazienka zamykana jest na drzwi przesuwne ze szkła mlecznego. Tym sposobem łazienka staje się integralną częścią mieszkania i jednocześnie staje się kolejną „strefą codzienną”.

Kuchnia jest perełką domu. Pomysł na jej kolorystykę urodził się przy zakupie bajecznych kafli 3D do przestrzeni między szafkowej. Kolory z kolekcji DUNIN Mazu 3D przeszły w lakierze metalicznym na dolne i górne szafki kuchenne. Mebel oraz kolory lakierów powstały na specjalne zamówienie.