Share

FAQ

FAQ

FAQ

Czas oczekiwania na kompletny projekt wnętrza w formie spiętej teczki rysunków dla ekipy budowlanej to od 1 do 2,5 miesięcy . Jest to zależne od stanu inwestycji oraz jakości kontaktu z klientem. W krótszym czasie mogę wykonać projekt o mniejszym zakresie pracy – koncepcje, lub zaprezentować kluczowe pomysły na Konsultacji Indywidualnej z klientem.

Cena zależna jest od zasobności pakietu, który Państwo wybiorą; co jednocześnie przekłada się na ilość poświęconego czasu pracy projektanta. Koszt projektu to od 50 zł/m2 za koncepcje (pomysł na całość), do 110 zł/m2 za kompletny projekt wykonawczy wnętrza, wraz z projektami mebli na zamówienie. Ceny jednak ustalane są indywidualnie w zależności od stanu technicznego inwestycji, wielkości lokalu oraz terminu realizacji projektu. Proszę o kontakt mailowy w celu uzyskania dokładnej wyceny.

Projektowanie wnętrz nie jest – wbrew powszechnemu myśleniu – ekstrawagancką usługą zarezerwowaną dla ludzi zamożnych. Dobry architekt jest w stanie stworzyć projekt do każdego budżetu. Warto mieć ten aspekt na uwadze i zapoznać się z poniższymi argumentami.

  • Dopasowanie do potrzeb Dobry projektant potrafi słuchać klienta, jego potrzeb, pozna oczekiwania oraz przyzwyczajenia całej rodziny i tworzy projekt odpowiedni ergonomicznie i funkcjonalny dla wszystkich jej członków. Począwszy od ilości miejsca w szafach np. na długie sukienki, skończywszy na uwzględnieniu wzrostu osoby gotującej w domu.
  • Oszczędność pieniędzy Zatrudnienie profesjonalnego architekta wnętrz pozwoli uniknąć kosztownych pomyłek, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale również dzięki niekonwencjonalnym rozwiązaniom przyczyni się on skutecznie do podniesienia wartości naszego mieszkania.
  • Zadowolenie z efektu Urządzić mieszkanie można samemu i da to na pewno jakąś dozę satysfakcji, niemniej jednak to profesjonalista sprawi, że widząc efekty prac otworzymy usta w zdumieniu. Projektanci są wyszkoleni, by myśleć poza schematami i wykreować obraz, który nam samym nie przyszedłby do głowy. Zna triki , które wizualnie powiększą, podwyższą czy rozjaśnią projektowaną przestrzeń.

Zima jest idealnym terminem na zlecenie prac projektowych w dziedzinie projektowania krajobrazu. W zależności od tego, czy chcemy sadzić duże rośliny, lub przesadzać istniejące to powinniśmy zdążyć z projektem w tzw. „okresie nasadzeń”, który trwa od pory opadania liści w październiku do połowy kwietnia – wtedy rośliny budzą się do życia. Najlepiej połączyć nasadzenia duże, z ozdobnymi sadzonkami; czyli idealnym terminem na założenie ogrodu jest kwiecień-maj.

Projekt wykonuje się od 1-3 miesięcy przed rozpoczęciem prac w terenie.

Bezwzględnie tak. Dobry materiał gwarantuje długoletnie użytkowanie, możliwość perfekcyjnego montażu, minimalizuje pojawianie się błędów i dodatkowych kosztów związanych z poprawkami.

Home staging polega na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży bądź jej wynajmu. Celem takiego przygotowania , zaaranżowania wnętrza, jest zainteresowanie jak największej liczby oglądających nieruchomość, a przez to przyspieszenie sprzedaży lub wynajmu za możliwie najwyższą cenę. Zaproponowane rozwiązania we wnętrzu zmieniają charakter nieruchomości z „do mieszkania” na „do sprzedania”.

Oczywiście decyzja jest pozostawiona klientowi, jednak z doświadczenia wiem, że nie warto samemu wyszukiwać konkurencyjnej ceny dla każdego małego zakupu z listy architekta.

Często zaoszczędzi się 50 zł np. na oprawie oświetleniowej, która przyjdzie nie kompletna; bez transformatora, bez źródła światła. W intrenecie nie mamy pewności co dokładnie zamawiamy. I wyobraźmy sobie, że podobna sytuacja może zdarzyć się z połową zamówień na budowę. Dość sporo czasu i pieniędzy pochłania naprawianie podobnych błędów .

Projektant pomoże Ci nie przekroczyć planowanego budżetu, a także zaoszczędzić sporą ilość czasu oraz energii. Profesjonalista wie dobrze, gdzie poszukiwać materiałów potrzebnych do wykończenia konkretnego mieszkania. Dzięki temu nie musisz samemu spędzać niezliczonej ilości godzin na szukaniu tanich, a atrakcyjnie jakościowo produktów, czy też wyselekcjonowanych renomowanych producentów, którzy współpracują tylko z projektantami. Architekt posiada katalogi w których usystematyzował wszystkie potrzebne do projektowania informacje i z powodzeniem z nich korzysta.

Lista zakupowa to wydruk w formacie A4 z wypisanymi poszczególnymi elementami twojego projektu wnętrza – meblami, dodatkami, akcesoriami, materiałami; oraz ich zdjęciami. Są na niej podane kontakty gdzie można zakupić te produkty w województwie zamieszkania klienta lub online, ich ceny oraz czas oczekiwania na zamówienie.

Jest to mile widziane, szczególnie do wyceny projektu online; jednak nie jest obowiązkowe. W swoich usługach posiadam wykonywanie inwentaryzacji (pomiarów rzeczywistych, na miejscu u klienta) oraz stworzenie rysunku technicznego Twojego lokalu na podstawie pobranych wielkości.

Usługa CONCIERGE – Usługa specjalna polegająca na pokazaniu klientowi w rzeczywistości maksymalnie dużej ilości wybranych materiałów wykończeniowych w salonach sprzedaży. Zawiera ona także zebranie wycen dla klienta przed umówieniem wyjazdu CONCIERGE. W trakcie usługi CONCIERGE jest możliwość bezpośredniego dokonania zamówień produktów. Wyjazd trwa od 3-5h. Pełen nadzór autorski – Dla Państwa wygody, biorąc odpowiedzialność za przygotowany pełen projekt wnętrza oferuję usługę nadzoru autorskiego. Polega on na przekazaniu projektu wykonawcy wraz z jego wyjaśnieniem i omówieniem, a następnie sprawdzaniu zgodności wykonywanych prac z projektem na poszczególnych etapach. Do zadań architekta wnętrz należy także udzielanie wyjaśnień w zakresie zawartych w projekcie rozwiązań, akceptowanie wszystkich wykorzystanych przy realizacji projektu materiałów oraz opracowywanie zamiennych rozwiązań projektowych w przypadku, kiedy zawarte w projekcie rozwiązania nie mogą być zrealizowane. Usługa nadzoru autorskiego jest wyceniana indywidualnie w zależności od konkretnego projektu.